TinyMce edytor tekstu

TinyMce to jeden z najlepszych darmowych edytorów do edycji treści stron internetowych. Posiada możliwości zbliżone do worda z pakietu office. Wizualnie możemy tworzyć tabele modyfikować je ładować i przemieszczać grafikę oraz inne elementy naszej strony. Edytor posiada wiele dodatkowych modułów. Jest w pełni darmowy na licencji GPL. Przy jego pomocy możemy utworzyć dobry jakościowo kod znacznie lepszy niż generował kiedyś FrontPage z pakietu MS. Offce. Przy pomocy edytora może w 5 minut stworzyć całą stronę od banerów po linki do plików. Można dowolnie kształtować interfejs zmieniać skórki.
Edytor jest podłączony do wszystkich typów modułów CMS - jest ładowany na żądanie. Nic nie zastąpi ręcznego samodzielnego ułożenia tagów HTML. Edytor dość dobrze radzi sobie z importem treść z worda. Potrafi dobrze wyczyścić śmieci która zawierają dokumenty pakietu office.
Edytor sam jest bezpieczny niestety wtyczki do niego zwłaszcza dotyczące ładowania plików posiadają często niebezpieczne błędy. Cms zawiera własną wtyczkę do tinymce która jest zintegrowana z modułem plików