Unikalna treść a pozycjonowanie

2011-08-02, 16:55
Korzyści dla biznesu z zastosowania CRM

Wielkim problemem dla autorów tekstów jest powielanie tych samych znanych treści reklamowych. Dlaczego jest tak ważne aby nasz wprowadzany tekst był unikalny? Jedną z wskazówek Google dla Webmasterów, jest zalecenie unikalnej treści. Google to maszyna która działa według pewnego algorytmu. Jeśli rozpozna że tekst był skopiowany z innej witryny, uzna nasze dzieło za kopie lub spam. W tym momencie jesteśmy spychani na gorszą pozycje w indeksie Google.

Jest mnóstwo ludzi, którzy uważają że nie muszą się wysilać bo skopiowanego tekstu i tak nikt nie rozpozna. Kłopot zaczyna się wtedy gdy strona na którą został skopiowany tekst jest wyżej w rankingu niż nasza. Google wychodzi z założenia, że źródłem jest artykuł bardziej znany, częściej linkowany i z wyższym "Page Rank". Uznaje nasz oryginalny tekst za "duplicate content" i jedyne co możemy zrobić to napisać do osoby która skopiowała nasz tekst i poprosić aby umieściła pod nim odnośnik do naszego artykułu lub pisać odwołanie do Google. To ostatnie racze nie jest skuteczne. Google bardziej zwraca uwagę na wiek domeny i jej "Page Rank" niż na to kto pierwszy opublikował nasz autorski tekst.

W najtrudniejszej sytuacji są właściciele sklepów internetowych. Muszą promować często takie produkty które przecież są sprzedawane w innych sklepach. Jak opisać taki oferowany produkt aby poprawić jego pozycjonowanie? Niestety trzeba używać synonimów i starać się opisać produkt najlepiej własnymi słowami umieszczając opinię użytkowników i dodawać teksty ofert promocyjnych. Jeśli już musimy używać powszechnie dostępnych tekstów które są już zaindeksowane starajmy się je podawać dynamicznie używając technologii Ajax.

Jak pisać dobre teksty? Powinniśmy unikać powtórzeń, niezrozumiałych skrótów. Nie przesadzać z używaniem grafiki i innych multimediów. Dobra zasada seo - należy wczuć się w role typowego klienta serwisu i poznać jego oczekiwania wobec naszej strony. Warto sprawdzić jak wygląda na naszym tle konkurencja i w jaki sposób się promuje. Wyszukiwarki odgrywają decydującą role w przekazywaniu interesujących informacji potencjalnym użytkownikom. Jeśli nasze treści nie będą unikalne nie mamy szansy no znalezienie klienta na nasze usługi czy produkty dlatego często warto zadbać o przeredagowanie tekstów.

Specjalista od pozycjonowania przyzna że najważniejszym czynnikiem podnoszącym pozycje naszej strony jest wartościowa treść. A dla wyszukiwarek treść wysokiej jakości to treść przede-wszystkim unikalna, bez błędów ortograficznych i związana tematycznie. Tekst powinien być podlinkowany zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.

Musimy przygotować się na to że ludzie od zawsze kopiowali, kopiują i będą kopiować cudze teksty.Z każdą minutą mamy coraz większą konkurencje i trudniej jest napisać dobry, oryginalny tekst. Dlatego musimy nauczyć się "strategii" pisania unikalnych tekstów na naszych dobrze wy-pozycjonowanych stronach. Szkoda że mamy praktycznie monopol w Wyszukiwarkach a sprawdzenia kto jest właściwym autorem unikalnego tekstu sprawia często duży problem.

Jak sprawdzić czy treść jest unikalna?

Do tego jest sporo narzędzi, w większości jednak pełna funkcjonalność jest płatna:
  • www.dustball.com/cs/plagiarism.checker
  • www.copyscape.com
  • płatne API do sprawdzenia unikalności treści z naszej strony www.e-projektowanie.com
Komentarze (0), Dodaj komentarz